بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
تاریخ امروز 20 آوریل 2014, 09:13

قوانین تالارهای گفتگو


درج لینک ، نوشتن مطالب تبلیغی و عدم رعایت قوانین سایت، موجب حدف نام کاربری خواهد شد.
تالارهای گفتگو صرفا محلی برای تبادل نظر بین کاربران است و بدیهی است نظرات ممکن است کاملا نادرست باشد. سایت هیچ فردی را برای پاسخ گویی به سوالات کاربران تعیین نکرده است.
ایجاد تاپیک تکراری ممنوع است.پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 ذوب آهن اصفهان 
نویسنده پیام

عضو: 06 اکتبر 2011, 19:55
پست ها: 30
پست ذوب آهن اصفهان
در گفتگو با یک مقام مسئول بررسی شد:
آیابانک مرکزی سود ذوب آهن را دو نیمه می کند؟/بی نیازی 40 ساله با راه اندازی کوره بلند

به دنبال بخش نامه بانک مرکزی مبنی بر تسعیر مصارف ارزی دریافت کنندگان تسهیلات بانکی با نرخ مبادلاتی ،برآوردها حاکی از نصف شدن سود هر سهم سال مالی 91 شرکت ذوب آهن اصفهان دارد.

به گزارش خبرنگار معدن 24،شرکت ذوب آهن اصفهان که در گزارش حسابرسی شده بودجه سال مالی امسال خود سود هر سهم پس از کسر مالیات سال مالی 91 را بطور خالص مبلغ 13 تومان وهشت رال اعلام کرده در آستانه برگزاری مجمع عادی سالیانه سهامداران خود با تحمیل ریسک خارج از اراده ای روبرو است.

ذوب آهن اصفهان برای دستیابی به برنامه های برآوردی تولید و فروش در بودجه نیازمند تامین بخشی از مواد اولیه مورد نیاز خود از بازارهای بین المللی بوده که تحقق آن وابسته به گشایش اعتبارات اسنادی در نزد بانک ها و صرف هزینه هی مالی است.

با این حال تغییر مبنای نرخ ارز از سال گذشته و بخش نامه بانک مرکزی مبنی بر لزوم تسعیر تهیلات ارزی با نرخ اعلام شده در مزکز مبادلات ارز،هزینه های گزافی را بر روی دست تولید کنندگانی همچون ذوب آهن اصفهان برجاگذاشته است.

مجتبی فریدونی،مدیر مجامع و امر سرمایه گذاری شرکت ذوب آهن اصفهان در گفتگو با خبر نگار ما از تاثیر با اهمیت بخشنامه بانک مرکزی بر سود واقعی عملکرد سال مالی 91 این شرکت خبر داد و گفت: با وجود واردات یک میلیارددلاری کک در سال گذشته و برآورد هزینه تسعیر این خرید با نرخ ارز مرجع 1226 تومانی در بودجه،بانک مرکزی اما در سوم اسفند ماه طی بخشنامه ای مبنای تسعیر ریالی هرگونه تسهیلات ارزی بانکی را منوط به نرخ اعلامی ارز از سوی مرکز مبادلات کرد.

به این ترتیب یکصد یلیارد تومان به هزینه های مالی برآوردی در بودجه حستبرسی نشده سال مالی 91 افزوده شده است.

وی با بیان اینکه تغییر نرخ ارز خارج اراده و پیش بینی چشم اندازهای شرکت ذوب آهن در بودجه برآوردی سال مالی اخیر بوده است،به سهامداران این شرکت صبوری و انتظار برای تحقق سودآوری ها در سال مالی جاری را توصیه کرد و افزود: چنانچه میانگین نرخ ارز در بازار آزاد به پایین تر از سطح سه هزار و 670 تومان تنزل یابد ،تعدیل مثبت سود در بودجه "ذوب" گریزناپذیر خواهد بود.

در عین حال با تصویب نهایی بودجه امسال در مجلس و لزوم انتقال صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد به وزارت تعاون،کار و امور اجتماعی می توان برگشت وجوه 280 میلیارذد تومانی ذوب آهن اصفهان به حسابهای مالی را انتظار داشت که بطور حتم تعدیل سود را به همراه خواهد داشت.

فریدونی در بخش دیگری از این گفتگو از راه اندازی کوره بلند شماره دو ذوب آهن اصفهان در روزهای آتی را خبر داد و گفت: با بکارگیری این کوره نیاز شرکت برای تامین چدن با ظرفیت تولید سالانه 3600 تن برای مدت 40 سال تامین خواهد شد.

همچنین طی سال جاری پروژه کک سازی باطری شماره یک با ظرفیت 600 هزار تن در شرایطی به بهره برداری خواهد رسید که پس از افتتاح طرح کک سازی باطری شماره دو در سال آینده بی نیازی 90 درصدی مجتمع ذوب آهن اصفهان به عملیات کک سازی را در پی خواهد داشت.

وی از تمرکز ذوب آهن برای تحصیل معادن سنگ آهن و ذغال سنگ نیز سخن گفت و افزود:فولاد چهارمحال از جمله طرح های ماندگار دولت به شمار می رود که تاکنون با سرمایه گذاری 240 میلیاردتومانی دولت در حال پیشرفت بوده و به همین میزان نیز ذوب آهن اصفهان در تکمیل مابقی این طرح مشارکت دارد.

این طرح در حالی طی یک سال و نیم آینده راه اندازی خواهد شد که با انتقال آهن اسفنجی ذوب آهن به این مجموعه ظرفیت تولیدی "ذوب" به چهار و نیم تن محصولات فولادی در سال خواهد رسید.

این مقام مسئول با اشاره تصمیم ذوب آهن اصفهان برای افزایش سرمایه 60 درصدی سرمایه فعلی از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها،عنوان کرد: با وجود آماده سازی طرح توجیهی افزایش 472 میلارد تومانی سرمایه فعلی شرکت اما به تازگی دارایی با ایراد مالیاتی برای این موضوع اعلام کرده که افزایش سرمایه برای کاهش زیان و جبرای زیان انباشته قابل اجرا نیست.

فریدونی برگزاری مجمع عادی سالیان هسهامداران ذوب آهن اصفهان تا قبل از 15 تیرماه امسال را یادآور شد و گفت: هرگونه پیشنهاد تقسیم سود با توجه به وجود زیان انباشته در صورت های مالی و تصمیم گیری برای پوشش این ارقام بستگی خواهد داشت.

بررسی های خبرنگار معدن 24 نشان می دهد فشار یکصد میلیارد تومانی بر هزینه های مالی شرکت ذوب آهن اصهان نصف شدن سود برآوردی هر سهم این شرکت در پایان عملکرد 12 ماهه سال مالی قبل را در پی داشته است.


08 ژوئن 2013, 15:26
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Microrayaneh

هر گونه کپی برداری ممنوع بوده و تمام حقوق برای سایت بورس آتی محفوظ است
استفاده و نقل از مباحث سایت بورس آتی فقط با ذکر منبع به همراه لینک سایت بورس آتی، مجاز است
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست