بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
تاریخ امروز 18 آوریل 2014, 14:29

قوانین تالارهای گفتگو


درج لینک ، نوشتن مطالب تبلیغی و عدم رعایت قوانین سایت، موجب حدف نام کاربری خواهد شد.
تالارهای گفتگو صرفا محلی برای تبادل نظر بین کاربران است و بدیهی است نظرات ممکن است کاملا نادرست باشد. سایت هیچ فردی را برای پاسخ گویی به سوالات کاربران تعیین نکرده است.
ایجاد تاپیک تکراری ممنوع است.پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت) 
نویسنده پیام

عضو: 21 جولای 2011, 19:27
پست ها: 73
پست پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت)
به نقل از کیتکو، بهای طلا به دنبال نگرانی های مربوط به توانایی دولت آمریکا برای جلوگیری از گسترش کسری بودجه آمریکا برای دهمین روز متوالی افزایش یافت، این در حالیست که بازار سهام در این منطقه تقویت شده و همراه با رشد بود.

جستجوی سرمایه گذاران برای پیدا کردن یک پناهگاه امن برای ثروت های خود، در برابر این نابسامانی های اقتصادی کار بسیار مشکلی است، ولی آنان در برابر ترس گسترش بدهی های دولت و افت اوراق قرضه دولتی، طلا را به عنوان بهترین کالا انتخاب کرده اند.

براساس این گزارش، نشست رئیس جمهور ایالت متحده، باراک اوباما و جمهوری خواهان این منطقه در روز گذشته، برای مذاکرات مربوط به برنامه ریزی هایی برای افزایش سقف بدهی ها در حالیکه کاهش کسری بودجه روز به روز عمیق تر میشود، به بن بست رسید و آنان به نتیجه ثابتی نرسیدند.

جمهوری خواهان و کاخ سفید در حال کشمکش بر سر کاهش هزینه های دولت و مالیات های بالاتر، برای پرداخت هزینه ها و پایین آوردن کسری بودجه ایالات متحده هستند.

از سوی دیگر کاهش رتبه بندی اعتباری آمریکا، هشدار جدی برای اقتصاد این کشور محسوب میشود و دولتمردان باید نسبت به این موضوع بسیار هوشیار باشند.

در وال استریت، میانگین صنعتی داوجونز، با افزایش 0.34 درصد به

12،479.73 واحد و شاخص استاندارد و پور 500 با رشد 0.56 درصد به 1،316.14 واحد و شاخص نزدک با افزایش 0.98 درصد به 2،789.80 واحد رسیدند.

بازار وال استریت به افزایش قیمت نفت کمک کرد.

بهای نفت خام آمریکا برای تحویل فوری در ماه آگوست با رشد 1 دلار و 55 سنت، به 97 دلار و 24 سنت در هر بشکه رسید.


گفتنی است، بزرگترین صندوق بین المللی حمایت از معاملات طلا SPDR اعلام کرد: ذخایر این صندوق افزایش یافت و کمتر از 20 تن بود که در حال حاضر به 1،225.4 تن رسیده است.

قیمت پلاتین با افت 0.4 درصد به 1754 دلار و 24 سنت در هر اونس رسید، در حالیکه بهای پالادیوم با رشد 0.6 درصد، با نرخ 777 دلار و 47 سنت در هر اونس معامله شد.

وانگ تائو، تحلیلگر ارشد بازار کالا و انرژی گفت: براساس تجزیه و تحلیل نمودارهای فیبوناچی، پیش بینی میشود بهای طلا تا چند ماه آینده به 1700 دلار در هر اونس خواهد رسید


25 جولای 2011, 15:38
مشخصات شخصی

عضو: 08 جولای 2011, 18:12
پست ها: 40
پست Re: پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت)
افزایش تقاضا برای طلا تا پایان سال 2011

مقامات بلند پایه شورای جهانی طلا اظهار کردند انتظار می رود تقاضای طلا که در سه ماهه دوم سال جاری کاهش یافت، با خرید بالای جواهرات در هند و چین و بهبود تقاضای سرمایه گذاری، تا پایان سال 2011 قوی‌تر شود. شورای جهانی طلا اعلام کرد: تقاضا برای طلا در سه ماهه دوم از آوریل تا ژوئن، با کاهش چشمگیر تقاضای سرمایه گذاری که بهبود خرید جواهرات را خنثی کرد، 17 درصد کاهش یافت و به 919.8 تن رسید.
به نظر می رسد در سه ماهه سوم با نگرانی‌های فزاینده نسبت به ضعیف شدن اقتصادهای بزرگ جهان که سرمایه گذاران را به خرید طلا به عنوان دارایی امن وا می دارد و از سوی دیگر، ادامه خرید جواهرات از سوی خریداران آسیایی، تقاضا برای طلا بهبود یابد.
به گفته مارکوس گراب، مدیر کل WGC برای سرمایه گذاری، در سه ماهه سوم شمار بیشتری سرمایه گذاری قوی وجود دارد زیرا بحران اروپایی، کاهش رتبه اعتبار مالی در آمریکا و آمار اقتصادی ضعیف از آمریکا، این نگرانی را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده که رکود دیگری پیش رو خواهد بود.
به گفته وی، تقاضا برای سکه‌ها و شمش‌های طلا در بازارهای آسیایی با نگرانی نسبت به تورم و عرضه محدود ابزارهای سرمایه گذاری جانشین که موجب شده مصرف کنندگان هندی و چینی به خرید کالاهای طلا بپردازند، رشد کرده است.
بانک‌های مرکزی که در شش ماه نخست امسال 198 تن طلا برای افزایش ذخایرشان خریداری کرده اند، به خرید در سه ماهه سوم ادامه می دهند و انتظار می رود این روند در سال جاری ادامه پیدا کند.
ایتالیا و کشورهای اروپایی دیگر بعید است به فروش ذخایر بانک مرکزی روی بیاورند تا بودجه شان را تقویت کنند زیرا این ذخایر در مقایسه با بدهی هنگفت آنها، بسیار اندک هستند و چنین اقدامی مستلزم تغییرات قابل توجهی در قوانین داخلی است.
دیوید لمب، مدیر کل WGC برای جواهرات نیز گفت: نامعلومی‌های اقتصادی به تقاضای جواهرات در بازارهای غربی لطمه می زند اما خرید جواهرات در هند و چین که به اتفاق، 55 درصد از تقاضای جهانی برای جواهرات را تشکیل می دهند، در کوتاه مدت و درازمدت بسیار قوی خواهد ماند زیرا قدرت اقتصادی مردم این منطقه در حال افزایش است.


11 سپتامبر 2011, 14:37
مشخصات شخصی

عضو: 02 آگوست 2011, 19:53
پست ها: 113
پست Re: پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت)
استادیار دانشگاه تهران گفت: دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری از احتمال افزایش بهای طلا در آینده خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بهای طلا در بازارهای جهانی تا مرز 2000 دلار هم افزایش پیدا کند که در اینصورت بهای شمش و طلا در بازارهای داخلی نیز افزابش خواهد یافت.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران "شاپور محمدی" در گفتگو با اکونیوز در خصوص کاهش نرخ تورم در نیمه دوم سال جاری گفت: افزایش میزان نرخ تورم در نیمه دوم سال جاری قوی تر است و احتمال کاهش آن با توجه به شرایط موجود بسیار پایین و حتی بعید است.
وی با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه ادامه داد: اجرای هدفمندی یارانه ها و نقدینگی بالای موجود در جامعه از جمله عواملی هستند که مانع کاهش نرخ تورم در نیمه دوم سال جاری می شوند.
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری با اعلام این مطلب ادامه داد: از آنجایی که کسری بودجه دولت عموما خود را در نیمه دوم سال نشان می دهد و فشار آن در این برهه زمانی آشکار می شود و همچنین وجود انتخابات ممکن است مسائل سیاسی را نیز در این مسئله وارد کند و با ورود مسائل سیاسی به اقتصاد کنترل شرایط سخت می شود و تمرکز بر روی بحث های اقتصادی کاهش می یابد.
محمدی مجموع علل یاد شده را موانعی در کاهش نرخ تورم دانست و تصریح کرد: با این شرایط احتمال افزایش نرخ تورم قوی تر است. این در حالی است که چندی پیش " سید شمس الدین حسینی" وزیر اقتصاد از روند کاهشی نرخ تورم در نیمه دوم سال جاری خبر داده بود و گفته بود: تمام افزایش نرخ تورم ناشی از اجرای هدفمندی یارانه ها نیست، بلکه به سایر عوامل مانند قیمت نفت، افزایش قیمت مواد غذایی و غیره هم بستگی دارد. وی با پیش بینی اینکه نرخ تورم از آذرماه رو به کاهش خواهد شد، تصریح کرده بود: با توجه به اینکه قیمتها افزایش یافته است، محاسبات نرخ تورم هر ماه نسبت به ماه قبل افزایش را نشان می دهد، اما با رسیدن به آذرماه که اصلاح قیمت صورت گرفته است، شاخص تورم کاهشی خواهد شد.

بهای سکه در بازارهای داخلی تنها متاثر از نوسانات بازارهای جهانی نیست
استادیار دانشگاه تهران در مورد بازار طلا و سکه و آینده آن در بازارهای داخلی گفت: هم اکنون طلا در بازارهای با 6 در صد کاهش به قیمت 1640 دلار رسیده است و این کاهش بها قطعا در بازارهای داخلی نیز تاثیر گذار است.
محمدی ادامه داد: در پی این کاهش قیمت،بهای سکه نیز به تبع آن کاهش پیدا می کند که البته در موتاه مدت قیمت سکه در بازارهای داخلی با بازارهای جهانی تطبیق نمی کند که آن هم به دلیل ضرب شدن سکه و میزان تقاضا در معاملات داخلی است ولی در بلند مدت این تاثیرات آشکارتر می شود.
وی به افزایش بهای سکه در یک مقطع زمانی با وجود کاهش بهای طلا گفت و ادامه داد: عوامل مختلفی از جمله میزان تقاضا در بازارهای داخلی بر افزایش یا کاهش قیمت سکه تاثیر دارد.

پیش بینی افزایش بهای طلا تا مرز 2000 دلار
دبیر کل کانون نهادهای سرمایه گذاری از احتمال افزایش بهای طلا در آینده خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بهای طلا در بازارهای جهانی تا مرز 2000 دلار هم افزایش پیدا کند که در اینصورت بهای شمش و طلا در بازارهای داخلی نیز افزابش خواهد یافت.
محمدی با بیان اینکه هنوز قیمت سکه به ارزش واقعی خود نرسیده است گفت: قیمت سکه در بازار هیچگاه زیر قیمت اصلی خود نبوده است و عدم عرضه از سوی بانک مرکزی و فعالیت دلالان و واسطه ها باعث ایجاد حباب در قیمت ها می شود و هنوز هم جای تعدیل در قیمت سکه وجود دارد.


25 سپتامبر 2011, 14:46
مشخصات شخصی

عضو: 02 آگوست 2011, 19:53
پست ها: 113
پست Re: پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت)
تحلیل بانک BNP paribas در مورد طلا تا سال 2013

به گفته بانک BNP paribas که یکی از بزرگترین و گسترده ترین سیستم های بانکی در دنیا می باشد قیمت طلا را تا سال 2013 با افزایش پیش بینی کرده است و گفته است که این افزایش به صورت تدریجی اتفاق خواهد افتاد.
" Cnbusinessnews "از میزان پیشبینی هایی که در این سیستم از بهای طلا تا سال 2013 انجام داده بود مقداری با کاهش همراه شد اما هنوز سیر قیمت طلا صعودی پیش بینی شده است.
دلایل افزایش قیمت طلا در چند روز گذشته را می توان به گفته Ann-Laure Tremblay یکی از تحلیل گران به کاهش میزان اعتبار دلار و افزایش میزان بحران های اقتصادی در اروپا مرتبط دانست. این نگرانی و شک تا زمانی که در میان سرمایه گذاران وجود داشته باشد گرایش آنها کماکان به سمت طلا خواهد بود. اما نوسان در این مسیر وجود خواهد داشت و در گاهی اوقات قیمت طلا با کاهش همراه می شود اما مسیر حرکت طلا تا سال 2013 از دید این سیستم بانکی رو به افزایش است.
اگر به یاد داشته باشید طلا در تاریخ 6 سپتامبر به 1920 دلار در هر اونس رسید و بعد با کاهش 20 درصدی به 1535 دلار در هر اونس در 26 سپتامبر رسید. اما در حال حاظر سطح پایداری طلا به 1670 دلار در هر اونس رسیده است.
این سیستم بانکی در جدیدترین تحلیل خود نسبت به بهای طلا تا سال 2013 چنین عنوان کرده است که میانگین قیمت طلا در سال 2011 را 1730 دلار و در سال 2012 را 1950 دلار و سرانجام در سال 2013 را 2125 دلار پیشبینی کرده است.
این سیستم بانکی در مرحله قبلی پیشبینی اش عنوان کرده بود که قیمت طلا در سال 2011 به 1635دلار و در سال 2012 به 2080 دلار و در سال 2013 به 2200 دلار خواهد رسید.
این سیستم بر این عقیده است که شواهد امر در رسیدن به این بها مهیا شده است واین روند هم مرحله آغازین خود را شروع کرده است اما رسیدن به این بها به صورت تدریجی صورت خواهد گرفت.


18 اکتبر 2011, 20:30
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 08 جولای 2011, 18:10
پست ها: 503
پست Re: پیش بینی قیمت آینده طلا (دراز مدت)
پیش بینی طلای 2000 دلاری در سال 2012

پایگاه تخصصی کیتکو در گزارشی به بررسی روند قیمت طلا در سال 2012 پرداخته و نوشته است که طلا با استفاده از امنیت خود در سرمایه‌گذاری و ادمه نگرانی ها در مورد اروپا در حال قوت‌گیری برای جهشی دیگر است.همانند بسیاری از بخش‌های مالی، جهت‌گیری قیمت طلا تحت تاثیر اخبار است.
کاهش قیمت طلا در ماه دسامبر به چند دلیل اتفاق افتاد؛ اولا بازار هرگز توانایی آزمایش قیمت‌های غیرواقعی بالا مانند 1923 دلار در ماه آگوست را نداشت و دوم اینکه طلا یکی از ستاره‌هایی بود که امسال درخشید و زمانیکه سرمایه‌ها و دیگر بازارها رشد یافتند، مدیران پولی به افزایش پول نقد نیاز پیدا کردند. سوم، با ادامه بی‌ثباتی در تجمیع نظرات رهبران اروپا برای حل بحران بدهی این قاره، این سرمایه‌گذاران به دنبال امن‌ترین منبع نقدینگی در برابر طلا هستند.
بر اساس این گزارش، قیمت طلا ممکن است از بالاترین نرخ آن در ماه آگوست، 16 درصد کاهش یابد اما در حال حاضر قیمت کنونی آن از معاملات سال 2010، برابر با 1421 دلار در هر اونس، 14 درصد بیشتر است. ممکن است این فلز گران‌بها اکنون ثبات داشته باشد اما در حال نیرو گرفتن برای جهشی دیگر است.
به نظر ناظران بازار، تقویت ساختاری طلا دست‌نخورده باقی مانده است و اکثر سیاست‌های نرخ بهره‌ در جهان در کشورهای غربی کاهش داشته و به صفر نزدیک شده است که این فرصت را به وجود می‌آورد که هزینه نگهداری طلا نادیده گرفته شود.
در ادامه این گزارش آمده است، بحران بدهی در اروپا مردم را در مورد ارزهای متزلزل نگران می‌کند. با این میزان نقدینگی‌های شناور در برنامه‌های انبساطی بانک‌های مرکزی مانند فدرال رزرو، این ترس وجود دارد که هنگامی که اقتصاد جهانی دوباره رشد کندی داشته باشد، کنترل این محرک‌های بازار سخت باشد.
مارک لیبوویت یک کارشناس اقتصادی گفت: احتمال دارد که قیمت طلا بیشتر کاهش پیدا کند به ویژه اگر سناریوهایی مانند آنچه پس از ورشکستگی «لمان برادرز» در سپتامبر 2008 رخ داد و مواردی آشکار شد، اتفاق افتد. طلا به اخبار «لمان برادرز» واکنش نشان داد و یک ماه بعد به 681 دلار در هر اونس رسید.
وی افزود: این وضعیت ممکن است برای طلا در صورت رسیدن به 1531 دلار اتفاق بیفتد. در سال 2008، قیمت طلا 34 درصد تغییر کرد.
لیبوویت پیش‌بینی کرد: بر اساس محاسبات، قیمت طلا می‌تواند تا 1270 دلار در هر اونس کاهش پیدا کند.
بانک «بی‌ان‌پی پاریباس» که در 20 دسامبر پیش‌بینی‌های خود برای سال 2012 را به روز کرد، با درنظر گرفتن فروش‌های اخیر، چشم‌انداز قیمت طلا را تا 1775 دلار در هر اونس کاهش داد.
این بانک اعلام کرد: با این بی‌ثباتی در بازار که خصوصیت اصلی بازار است، طلا نسبت به تغییر قیمت آسیب‌پذیر خواهد بود.
وی روند مثبتی را برای طلا در سال‌های 2012 و 2013 پیش‌بینی کرد.
کارشناس دیگری نیز معتقد است که قیمت طلا در پایین‌ترین قیمت خود قرار دارد و مبادلات آن برای مدتی به صورت یک طرفه انجام خواهد شد.
وی افزود: مشکلات اتحادیه اروپا به بحران منجر خواهد شد و این امر سبب می‌شود که اوراق قرضه خریداری نشوند و اگر این اتفاق بیفتد، این امر به افزایش قیمت طلا کمک خواهد کرد. طلا هنوز به عنوان دارایی محسوب می‌شود و خرید بانکداران مرکزی سبب می‌شود که قیمت‌ها بالاتر رود. ما می‌توانیم شاهد طلای 2000 دلاری باشیم.
طلا می‌تواند از ویژگی منبع امن بودن خود و هم‌چنین نگرانی‌ها در مورد اروپا استفاده کرده و افزایش یابد.
به نوشته این گزارش، طلا تا ژانویه کاهش می‌یابد اما سرمایه‌گذاران طلا نیاز دارند که چشم‌اندازهای طولانی‌تری از 6 ماه یا حتی یک ساله را درنظر بگیرند.


27 دسامبر 2011, 20:38
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: Bing [Bot] و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Microrayaneh

هر گونه کپی برداری ممنوع بوده و تمام حقوق برای سایت بورس آتی محفوظ است
استفاده و نقل از مباحث سایت بورس آتی فقط با ذکر منبع به همراه لینک سایت بورس آتی، مجاز است
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست